Географія врадіївської книги розширюється

В перші роки після започаткування видавництва у Врадіївці книжкова продукція розповсюджувалася в основному у Врадіївському та сусідніх районах. Потім її ареал розширився до меж області, а згодом і України.

Зараз врадіївську книгу читають уже в Естонії, Китаї, США, Канаді, Росії. Цьому сприяє Міжнародний стандартний номер книги (ISBN).

А нещодавно дві книги, які були випущені у Врадіївці (Березницький М. О., Кравченко В. М. Врадіївщина: із скрижалів пам’яті та Березницький М. О. На перегонах віків: історичні есе, легенди і бувальщини), запросила для поповнення своїх фондів Баварська державна бібліотека в Мюнхені (Німеччина).

До речі, Баварська бібліотека є однією з найбільш значущих європейських універсальних бібліотек, заснована ще в 1558 році, вона визнана важливою міжнародною науковою бібліотекою світового рівня. Баварська державна бібліотека володіє одним з найважливіших у світі зібрань рукописів, а також численними спеціальними колекціями (музичних видань, карт і образотворчих видань, видань з країн Східної Європи, Сходу та Східної Азії). В її фондах зберігається майже 10 млн. томів друкованих видань і близько 93 000 рукописів. Читальні зали бібліотеки щодня обслуговують в середньому 3000 відвідувачів.

Фонд Східної Європи Баварської державної бібліотеки належить до найбагатших фондів з цієї тематики у світі. Він нараховує близько 1 мільйона томів, понад 4000 поточних журналів, історичні та сучасні карти, газети, середньовічні й сучасні рукописи, велике зібрання мікрографічних архівних матеріалів, а також різноманітні електронні засоби інформації. Один тільки фонд друкованих видань збільшується приблизно на 20 000 томів на рік.

Читачі мають можливість щомісяця отримувати безкоштовні списки нових надходжень фонду Східної Європи (бл. 1500) через електронну пошту. Кожен місяць з 1 по 10 число в читальному залі відділу Східної Європи організовується виставка нових книжкових надходжень. Тож в першій декаді червня на цій виставці будуть представлені і дві книги з Врадіївки.

 

 Власна інформація