Зустрічі з місцевим видавництвом

У Всесвітній день книг та авторського права, який відзначається щорічно 23 квітня, відбулася зустріч учнівського та педагогічного колективів Берізківської школи-інтернату Кривооозерського району з видавництвом Коваленка А. Г., що уже п’ять років діє у Врадіївці. Вихованцям інтернату був представлений огляд художньої та краєзнавчої книжкової продукції, випущеної видавництвом з початку свого існування, продемонстровано деякі твори місцевих авторів, зокрема, поетів-аматорів Миколи Довгаленка з Врадіївки та Ганни Дудник з Кримки, повідомлено про книги, які готуються до друку.

Керівник видавництва Анатолій Григорович Коваленко та його дружина Лідія Яківна подарували кожному класу та шкільній бібліотеці більше десятка назв власних видань художньої та краєзнавчої літератури у загальній кількості майже триста книг і брошур. Тепер діти матимуть змогу більше дізнатися про історію населених пунктів Кривоозерського району з відповідного довідника, про урочище «Катеринка» з книги М. С. Ковальчука, про походження назв Азовського моря в різні часи з топонімічного нарису А. В. Бродяного, ближче познайомитися з творчістю Лоріни Лисогурської з міста Первомайськ, Лідії Круглик з села Секретарка та інших талановитих земляків.

В подарованій школі-інтернату бібліотечці є й достатньо цікаві екземпляри. Наприклад, репринтне видання книги Л. М. Толстого «Учение Христа, изложенное для детей». Книга віддрукована з обпалених листків, на яких вогонь не торкнувся жодного слова тексту, з вміщенням вступу «Несгораемые страницы» і виділенням місця для ведення юними читачами щоденника сумління. Ця книга видана за фінансової підтримки давнього друга інтернату адвоката з Врадіївки В. А. Бездєтного.

Не менш цікава для молодших школярів буде і книга одинадцятирічної авторки з Врадіївки Вікторії Кушніренко «Душевні кусачки – тілесні болячки», яка в 2009 році була удостоєна Диплома І ступеня в номінації «Власні усмішки» на ІV Всеукраїнському конкурсі юних гумористів «Посміхнемось щиро Вишні», що проходив в Полтаві. Оригінальні сюжети, нестандартні повороти, дотепні роздуми і висновки, викладені в психологічних оповіданнях талановитої школярки, безумовно заставлять задуматися над своєю поведінкою багатьох малюків.

Вихованці школи-інтернату залишилися задоволені першою зустріччю з місцевим видавництвом, яка, можна впевнено сказати, не буде останньою. Тим більше, що серед школярів цього закладу також є чимало обдарованих. Керівник видавництва пообіцяв вмістити кращі твори поетів-початківців в наступних випусках серії брошур «Першоцвіт», видрукувати окремою книгою повну історію Берізківської школи-інтернату і в наступному навчальному році при наявності бажаючих започаткувати у школі гурток з основ журналістики, видавничої справи і поліграфії.

В рамках тижня, присвяченого Всесвітньому дню книг і авторського права, пройшли також зустрічі Видавництва Коваленка А. Г. з читачами у Врадіївському Будинку дитячої творчості та районній бібліотеці. І тут не обійшлося без подарунків. Переможці районного конкурсу юних краєзнавців отримали в нагороду книги місцевих авторів, а бібліотечний фонд поповнився книжковими новинками, випущеними місцевим видавництвом.

А. Сєдов